Letný tábor deň druhý: Cesta okolo sveta – Návšteva Anglicka

1. Aktivita: Spoznávame anglické reálie prostredníctvom kvízu
Druhý deň letného tábora sme odštartovali súťažou, kde deti preukázali svoje znalosti o Anglicku. Táto aktivita prebiehala formou kvízu, do ktorého sa zapojili štyri skupiny. Otázky sa týkali histórie, kultúry, geografických zaujímavostí a každodenného života v Anglicku. Deti sa nadšene zapájali a ukázali, že majú široké vedomosti o tejto krajine.
2. Športové aktivity: Čajová prekážková dráha a kráľovská štafeta
Pre deti bola pripravená prekážková dráha, kde museli prenášať anglický čaj. Táto súťaž prebehla na čerstvom vzduchu a priniesla veľa smiechu a zábavy, pretože udržať rovnováhu s pohárom čaju nebolo vôbec jednoduché. V kráľovskej štafete museli deti čo najrýchlejšie odovzdať svoje kráľovské rekvizity ďalším členom tímu.

3. Aktivita: Anglická hudobno-tanečná chvíľka s deťmi
Po športe nasledovala relaxačná hudobno-tanečná chvíľka, počas ktorej sme si spolu s deťmi zaspievali tradičné anglické piesne a naučili sa jednoduché tanečné kroky. 
4. Korunovacia anglickej KSŠ kráľovnej
Jednou z najzábavnejších častí dňa bola korunovácia anglickej KSŠ kráľovnej. Deti si vybrali svoju kráľovnú, ktorá bola korunovaná a predstavila svoje „kráľovské“ schopnosti. Táto ceremónia bola plná smiechu a radosti a všetci sme si ju veľmi užili.
5. Sladký poklad kráľa Artuša
Za svoju snahu a aktivitu pri športových a vedomostných aktivitách boli deti odmenené  sladkým pokladom kráľa Artuša.
6. Podávanie pravého anglického čaju s mliekom
Pred záverom dňa sme si vychutnali tradičný anglický čaj s mliekom. Deti sa naučili, ako správne pripraviť a podávať tento nápoj, a mohli si ho vychutnať v pokojnej atmosfére.
7. Craft: Summer lemonade
Poslednou aktivitou dňa bolo vytváranie letného osvieženia – Summer lemonade. Deti vyrábali svoje vlastné limonády, kde mali možnosť použiť rôzne ingrediencie podľa svojich predstáv. Táto aktivita bola kreatívnym zakončením dňa a všetci si odniesli domov svoju vlastnoručne vyrobenú limonádu.

Druhý deň nášho letného tábora priniesol veľa zábavy, poznania a nových skúseností. Deti si užili každú aktivitu a tešíme sa na ďalšie dobrodružstvá, ktoré nás čakajú.