Krabičky plné lásky

Pod heslom „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?“ sa už štvrtý rok na celom Slovensku organizuje zbierka vianočných darčekov pre babičky a deduškov v domovoch dôchodcov. Po druhýkrát sme sa zapojili aj my študenti a žiaci KSŠ sv. Vincenta de Paul. Každý, kto mohol priniesol niečo sladké, niečo slané, niečo teplé, mäkké či voňavé. Všetko sme to pobalili do krabičiek a priložili sme aj vlastnoručne vyrobené vianočné priania. A presne ako bolo treba, robili sme to s láskou a radosťou, lebo veríme, že tieto naše krabičky potešia a vyčaria radosť a úsmev na tvárach tých, ktorým sú určené. Spoločnými silami sa nám podarilo vyzbierať krásnych 73 krabíc plných lásky. Všetkým za to patrí veľká vďaka!

Expert – geniality show

Napriek hektickej dobe sa snažíme so žiakmi zapájať do rôznych súťaží a projektov. V posledný novembrový deň sa aj na našej škole, tak ako na celom Slovensku, realizovala súťaž „Expert – geniality show“. Zvládli sme to aj s dodržaním prísnych protipandemických opatrení. Žiaci si tak vyskúšali vedomosti a zároveň všeobecný rozhľad z rôznych oblastí podľa ich výberu.

Koľko lásky sa zmestí do krabice

„Koľko lásky sa zmestí do krabice“ – akcia, ktorá sa v predvianočnom čase už stáva tradíciou. Aj piataci z 5.B triedy sa rozhodli priniesť veci a pripraviť zopár krabíc pre seniorov. Takto sa učia, ako zrealizovať niečo pre iných. Veríme, že plné krabice urobia radosť babkám a dedkom v domovoch seniorov a spríjemnia im vianočný čas.