Letní pátrači – po stopách zvierat

Zápisky z 1. dňa

My pátrači pátrame poctivo a vypátrame všetko. Nebojíme sa pokusov, nebojíme sa ísť po stopách zvierat a nebojíme sa zistiť ako všetko funguje.

Dnes bol prvý deň nášho pátrania a aby sme vedeli kto je pátrač, tak sme dostali náramok, ktorý nás všetkých povýšil na hlavných pátračov Katolíckej spojenej školy.

A čo sme spoločnými silami vypátrali? No napríklad, čo sa stane, keď zmiešame ocot so sódou bikarbónou a pridáme k tomu jeden ružový balón, zistili sme ako sa správajú magnety a ktoré telesá plávajú na hladine vody a ktoré sa naopak ponoria. Vypátrali sme či sa máme báť diviaka, hada, jeleňa….

Na chvíľu sa nás snažili zmiasť, keď na nás rozprávali po anglicky, ale my sme sa nedali a aj tento jazyk sme rozlúštili a zistili sme, čo od nás chcú a čo máme robiť.

Pátrali sme aj v kuchynke, kde sme si dali malú prestávku a trošku sme si naplnili brušká. Ale aj s plným bruškom sme boli v strehu pretože nás nič nemôže vyviesť z rovnováhy. Byť hlavným pátračom našej školy je naozaj zodpovedná úloha. Tak sme pátrali ďalej až sme sa dostali do telocvične kde nás čakalo kopec úloh. Pre nás to ale všetko bola malina.

Úlohy sme rozlúštili, každé zadanie sme do bodky splnili, všetko, čo nám naservírovali sme zjedli a ešte sme sa pri tom aj poriadne zabavili.