Letní pátrači – po stopách zvierat

Zápisky z 3. dňa

Tretí deň nášho pátrania začal ako inak rannou rozcvičkou. Nie nadarmo sa hovorí v zdravom tele zdravý duch.

Po rannej rozcvičke sme sa my pátrači vydali dlhou cestou plnou nástrah do mestského parku, kde sme sa utáborili. Rozložili sme stanovištia, dali si niečo pod zub na posilnenie energie.

Na prvom stanovišti nás čakala aktivita zameraná na sledovanie prírodného bohatstva nášho parku. Sledovali sme okolitú krajinu, všímali si nezvyčajné javy. Po preskúmaní prvého stanovišťa na nás čakali stopy zvierat. Tu sme priraďovali zvieratá k ich stopám. Bolo to ťažké, no my sme sa nevzdali a zvládli sme to na jednotku. Na treťom stanovišti na nás čakal pán vychovávateľ, kde našou úlohou bolo nájsť dva rovnaké obrázky. Tu sme si tiež potrápili naše hlavičky, no odniesli sme si nové informácie, ktoré nám odovzdal pán vychovávateľ. Na štvrtom a teda predposlednom stanovišti na nás čakalo puzzle, kde sme si mohli vyskladať či už domáce zvieratká, ale aj zvieratká voľne žijúce v prírode. Za piatym a teda posledným stanovišťom sme sa museli v skupinkách premiestniť do Levexu, kde nás čakal pán, ktorý nám spravil menší výklad o zaujímavých zvieratkách, ktoré predávajú. Svoj výklad začal myšlienkou: „Zvieratá tu boli už pred nami. V súčasnosti sú tu s nami. Boli by tu aj bez nás, ale spolu s nimi je to príjemnejšie.“  Čo si o tom myslíte vy, priatelia?

Mali sme tu možnosť vidieť okrem iného chameleóna, rybičky, ježka, zajačiky, korytnačky, dokonca aj hada, ktorého sme si mohli aj v rukách podržať. Touto cestou sa mu chceme veľmi pekne poďakovať za jeho ústretovosť a ochotu nám všetko poukazovať. Po tomto zážitku sme sa premiestnili do školského areálu, kde na nás čakala aktivita kreslenie na fóliu. Tu sme sa naučili podľa predlôh kresliť rôzne druhy zvierat.

A teda s hrdosťou hlásime, že sme prežili krásny a veľmi zaujímavý deň, odniesli sme si plno zážitkov, veľa nových informácií a už sa nevieme dočkať ďalšieho dňa, kedy nás budú čakať ďalšie zaujímavé aktivity. Budeme sa hlásiť a informovať Vás o našom pátraní, ktoré sa chýli pomaly ale isto ku koncu. No zatiaľ si ešte naplno užijeme posledný deň nášho pátrania. Ahojte