Home » Zdravie – starajme sa oň, máme ho len jedno

Zdravie – starajme sa oň, máme ho len jedno

Keďže 16. október je označovaný ako Deň zdravej výživy, aj my sme si ho pripomenuli a venovali sa celý tento týždeň rôznym aktivitám zameraným na podporu zdravia a zdravého životného štýlu. Naše aktivity boli rozdelené na všetky dni v týždni.

Každé ráno sme začínali okrem modlitby aj rannou rozcvičkou, žiaci počas celého týždňa doma hľadali, zbierali jesenné plody a vytvárali z nich doslova umelecké diela.

Pondelok – sme si nazvali Poď s nami zdravšie žiť. Na úvod sme si pozreli rôzne prezentácie na témy ako Pyramída zdravia, Čo pijú zdravé deti, Zdravé zúbky… Potom spoločne ako jeden tím v každej triede sme tvorili projekty , do ktorých sme vložili všetky získané poznatky z už spomínaných prezentácií.

Utorok – sa niesol v duchu Ovocného dňa . V tento deň si žiaci priniesli zdravú desiatu a spoločne v triedach sme si vyrobili ovocné špízy, ovocné misy, ochutnali netradičné ovocie alebo dobré domáce ovocné koláče. Samozrejme k zdravému životnému štýlu patrí aj hygiena. Pripomenuli sme si, že ovocie alebo zeleninu je potrebné vždy pred konzumáciou dobre poumývať, rovnako ako aj ruky pred jedením.

Streda – náš Mliečny deň. Deti opäť mohli ochutnať mliečne výrobky ako syry, tvaroh, maslo a iné. Dokonca žiaci 3. A si sami vyrobili výbornú tvarohovo-mrkvovú nátierku, ktorú si natreli na celozrnné pečivo a že to bola skvelá desiata svedčí aj to, že z nátierky nezostal ani kúsok.

Štvrtok – sme spoločne nazvali  V zdravom tele , zdravý duch. Aby sme boli zdraví a plní energie dokážeme nielen stravou bohatou na vitamíny, vlákninu a iné potrebné živiny, ale samozrejme aj pohybom. Každý deň na škole v poobedných hodinách prebiehali rôzne krúžky ako tenis, volejbal, florbal, tanečná, kde si žiaci rozvíjali pohybovú stránku. Keďže nám počasie prialo, mohli sme si aj v rámci vyučovania vyjsť na krátku prechádzku spojenú s hrami v parku alebo sa rozhýbať v našom pohybovom štúdiu na fitloptách, trampolíne a rebrinách.

Piatok – ako výsledok celého týždňa bola Výstava darov a plodov Zeme. Aj tu sme si pripomenuli, že jeseň je krásne ročné obdobie bohaté na rôzne zdravé plody. Obdobie , ktoré nám ponúka širokú možnosť tráviť chvíle v prírode vonku. Všetky deti sa zhodli na jednom, a to, že dá sa žiť zdravo a nie je to vôbec ťažké.

Triedne pani učiteľky 2.A, 3.A, 3.B, 4.A, 4.B