Home » Zase o niečo múdrejší!

Zase o niečo múdrejší!

Vo štvrtok, 13. 12. sa naši tretiaci vybrali so svojimi p. učiteľkami do Energolandu v Mochovciach, do najmodernejšieho interaktívno-zábavno-vzdelávacieho informačného centra o energii a výrobe elektriny. Nachádza sa na ceste medzi Levicami a Nitrou.

Energoland má svoju virtuálnu sprievodkyňu. Je ňou Gaia – v gréckej mytológii pramatka Zeme. Tá privítala žiakov virtuálne hneď po príchode, potom ju nahradil skutočný ujo sprievodca. Deti sa dozvedeli  veľa o využití rôznych druhov energií, o pozitívach i negatívach jednotlivých spôsobov výroby elektriny. Potom prakticky spoznali svoju energiu prostredníctvom veľkorozmerného termozrkadla, či energetickými pretekmi na interaktívnej LED podlahe. Lákadlom pre deti bola supermotorka, ktorou sa hráči vydali do minulosti a na prechod do každého levelu museli správne zodpovedať kvízové otázky. Súčasťou Energolandu je 3D kino, ktoré počas našej exkurzie premietlo malým návštevníkom film Odysea energie, mapujúci vývoj vesmíru, Zeme a zdrojov energie od Veľkého tresku spred 13,8 miliardy rokov. V závere exkurzie sa tretiaci presunuli do „nafukovačky“, ktorá predstavuje kontajnment, čiže ochranný plášť jadrovej elektrárne.

Tento deň bol skutočne veľmi vydarený, veľa sa tretici naučili, no nie v školských laviciach, ale zážitkami, na ktoré budú dlho spomínať.

Triedne učiteľky III. ročníka