Vianočné online hodiny

Tak ako sa naše klasické vyučovanie odohrávalo v online priestore, tak isto sa aj naše vianočné hodiny a posedenia pod stromčekom museli odohrať len cez obrazovky počítačov a mobilov. Napriek tomu to boli hodiny plné zábavy, nových informácií a spoločne stráveného času.

Na hodinách angličtiny, nemčiny či ruštiny žiaci skúmali typické vianočné zvyky v iných krajinách a porovnávali ich s našimi Vianocami. Horúcou témou bolo porovnávanie minuloročných Vianoc so súčasnými a zároveň diskusia, v čom sú iné a v čom zostali rovnaké.

K vianočným prázdninám patrí aj oslava Nového roku. Preto sa na geografii cestovalo. Síce len prstom po mape, ale ani to neubralo na zážitkoch. Žiaci sa počas jednej hodiny zúčastnili osláv Nového roka na celom svete. Pozreli si ohňostroj v Londýne, Moskve, Sydney, Bratislave, Vancouveri, ale aj v Dubaji.

Na triednických hodinách sme sa snažili vytvoriť správnu vianočnú atmosféru – so stromčekom, teplým čajom a medovníkmi. Na posledných hodinách sme si preto vymenili naše izby a pracovne za útulné a vianočne vyzdobené obývačky, v pozadí nám už svietili vianočné svetielka a stromčeky.

Na týchto hodinách sme spoločne bilancovali končiaci sa kalendárny rok. Snažili sme sa spomenúť si na všetko, čo sa nám za tento rok stalo. Zhodli sme sa na tom, že to dobré si chceme aj naďalej uchovať v našich srdiečkach a na to zlé chceme rýchlo zabudnúť. Medzi najlepšie veci, ktoré sa tento rok stali, žiaci považujú čas strávený s rodinou, narodenie mladšieho súrodenca, ale aj dosiahnuté športové výsledky. Ich najväčším prianím je koniec pandémie, aby všetci boli zdraví a aby sa mohli vrátiť do škôl. K tomu patrí aj prianie dostať 1 z matematiky J

Spoločne si dali aj svoje novoročné školské priania – že sa budú poctivo pripravovať do školy, nebudú si nechávať veci na poslednú chvíľu a zároveň že budú dobrí, kamarátski a v triede nebudú žiadne konflikty.

No a nakoniec sme si všetci navzájom popriali požehnané vianočné sviatky prežité v zdraví a v kruhu svojich najbližších.

Za vyučujúcich Mgr. Martina Páleníková