Home » Posledná aktivita Erasmus+ bola na Slovensku

Posledná aktivita Erasmus+ bola na Slovensku

Erasmoví partneri sa stretli posledný krát v máji na Slovensku. Vzdelávací týždeň začal netradične v susednom Maďarsku, keďže naši partneri z Fínska, Grécka a Rumunska prilietali do Budaopešti. Odtiaľ sme sa všetci spoločne presunuli do Vysokých Tatier, kde sme sa všetci ubytovali v rezorte Tatragolf Mountain Resort. Počasie hneď od pondelka menilo naše plány. Takže namiesto výhľadu z Hrebienka sme hľadali Štrbské pleso v hmle… Takisto sme sa neprešli chodníkom v korunách stromov na Bachledke, ale zato sme objavili krásy Belianskej jaskyne. Deti v zahmlených a uprašaných Tatrách tak najviac asi zaujala Tricklandia a zasnežený Ždiar…

Aby si naši partneri pamätali krásy Slovenska, bolo našim cieľom ich oboznámiť aj s pamiatkami UNESCO. Preto mali možnosť uvidieť nádherný oltár Majstra Pavla v Levoči, štiavnickú Kalváriu a historické cenrum Banskej štiavnice. Veľmi silný dojem u tínedžerov zanechala Banka lásky v Dome Maríny v tomto nádhernom meste.

Silné zážitky zo známych slovenských lokalít sme dopĺňali projektovými úlohami, ktoré naši žiaci dostali na starosť. Preto naši Fíni, Gréci a Rumuni strávili určitý čas aj v našich školských laviciach.