Home » Koncoročný výlet

Koncoročný výlet

Dňa 20. júna 2019 sa žiaci VII.B a IX.ročníka zúčastnili koncoročného výletu do Zvolena. Cesta autobusom bola veľmi príjemná, pretože obe triedy sa už tešili na zážitok, ktorý ich čakal. Po hodinovej ceste autobusom sme prišli do vytúženého cieľa.

Našou prvou zastávkou bol nádherný Zvolenský zámok, v ktorom sme sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií. Tento skvostný zámok dal postaviť Ľudovít I. Veľký z dynastie Anjuovcov. Po krátkej prehliadke sme sa presunuli do jednej z miestností, kde bolo vystavených množstvo portrétov známych osobností z dávneho obdobia. Pani lektorka nám prezradila, podľa čoho sa posudzovala cena portrétov. V tom čase bolo totiž dosť náročné namiešať pleťovú farbu, takže hodnota portrétu, na ktorom bolo viac pleťovej farby, bola  vyššia. Potom nás zaviedla do špeciálnej miestnosti, v ktorej sme si aj my mohli vyskúšať maľovanie portrétu ľubovoľnej osoby.

Ďalšou našou zastávkou síce mali byť Vyhne, ale z dôvodu nepriaznivého počasia sme prešli do neďalekého nákupného centra – Europa shopping center. Tu sme sa mohli dobre najesť a občerstviť. Zvyšok času sme využili aj na nákupy v rozličných obchodoch.

Na spiatočnej ceste domov sme boli unavení, ale spokojní s vydareným výletom. Veľká vďaka patrí pani učiteľke Kováčovej a pani učiteľke Verbovskej za perfektne zorganizovaný výlet.

Radka Benčová, žiačka VII.B triedy