Home » Junior Climbing Team

Junior Climbing Team

Jeden školský rok sa skončil a náš krúžok mal za sebou úspešnú jar v podobe Filipovej účasti vo finále Majstrovstiev Slovenska v lezení na obtiažnosť, kde si vybojoval pekné šieste miesto v silnej konkurencii vekovej kategórie U12.

Ani sme sa nenazdali a je tu ďalší školský rok s novými výzvami a aj novinkami na našom krúžku.

Prvou a veľkou novinkou je zmena v názve už sme oficiálny juniorský tým registrovaný aj v Slovenskom horolezeckom spolku James pod hlavičkou IAMES-u Levice.

Ďalšou novinkou a výzvou je záujem detí o tréningy, ktorý je veľmi veľký, preto máme tréningy 4x do týždňa v piatich tréningových skupinách rozdelených podľa výkonnosti a veku. Táto skutočnosť prispela aj k tomu, aby výkonnostné skupiny začali systematicky trénovať, čo si vyžiadalo dobudovať a nastaviť stenu na tréningovú „arénu“ kde by si mohli deti dobre zaliezť a hlavne trénovať „naordinované“ tréningové dávky. Tréningy nie sú len o samotnom lezení, cvičíme aj základnú gymnastiku a stabilizačný systém na „slack line“ čo nás posúva ďalej. Cieľom na tento rok je rozšírenie steny na celú šírku telocvične, čo nám umožní nastavenie steny na vyšší „level“ aby sme mohli trénovať veci, ktoré nám súčasná stena nedovoľuje, a naše decká sa s podobným lezením stretnú len na pretekoch. Dobudovaním steny decká budú môcť trénovať obtiažnosť, s ktorou sa doteraz  stretli len na pretekoch a tým sa stanú konkurencie schopné a pripravené súťažiť o najvyššie priečky.

Podmienkou na dobudovanie a skvalitnenie celého procesu bolo aj spoplatnenie tréningov, čo len podporuje moju víziu dlhodobej práce s deťmi a výchova reprezentantov v športovom lezení a neskôr aj v alpinizme. Podporou dlhodobého projektu bolo aj založenie občianskeho združenia s rovnakým názvom. Súčasťou tejto koncepčnej práce je moja aktívna účasť na rôznych grantových projektoch, ktoré nám zabezpečia financovanie činnosti, a aj hľadanie partnerov a sponzorov nášho tímu.

Ciele v tomto roku máme, hlavne vo väčšej účasti pretekárov na  pretekoch Slovenského pohára, a vylepšení Filipovho šiesteho miesta na medailové umiestnenie. Verím že sa nám to spoločnými silami podarí, v čom nám určite naši priaznivci budú držať palce.

Tréner Vlado