Jazykový WocaBee šampionát 2023

Naša škola sa zapojila do 5. ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebiehala pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťažilo sa online v aplikácii na učenie slovíčok – WocaBee.

Žiaci si v aplikácii upevňovali preberanú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom. V súťaži sa hodnotila usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných v precvičovaní slovíčok. Čím viac žiaci precvičovali, tým viac bodov (za správne odpovede) získavali. Každá trieda súťažila ako tím, takže v jazykoch sa zlepšovali skutočne všetci žiaci a slovíčka si upevňovali vrátane správnej výslovnosti. Aplikácia navyše pracovala s každým žiakom individuálne za pomoci umelej inteligencie a žiaci si ju mohli spustiť na mobile, tablete či počítači. Triedy aktuálne súťažili v okresnom kole šampionátu, v ktorom naša

 4. C 1. skupina získala pekné 7. miesto v okrese Levice spomedzi 133 skupín/škôl.


Naši žiaci I. stupňa súťažili spolu s II. stupňom ZŠ, ale aj strednými školami v rámci okresu. Ako darček všetci získali zadarmo používanie aplikácie LangBee, ktorá slúži pre samoukov/jednotlivcov nie pre školy. Výsledky si môžete pozrieť na stránke:

www.wocabee.app/sutaz

Tou najdôležitejšou výhrou je upevnenie si slovnej zásoby a preberanej gramatiky našich žiakov a ich motivácia k učeniu jazykov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne dôležité.
Sme veľmi radi, že na našej škole dávame priestor moderným technológiám a učíme cudzie jazyky inovatívnym spôsobom, ktorý žiakov baví a prináša im skutočné výsledky!

p. uč. Harmadyová

koordinátor súťaží v cudzích jazykov na I. stupni ZŠ