Domov » Horolezecký krúžok

Horolezecký krúžok

Po minulo ročnom „rozbiehacom“ roku, keď som začal pracovať s mladšími ročníkmi na krúžku, som bol v očakávaní koľko bude záujemcov o horolezecký krúžok tento školský rok. Po „marketingových“ besedách aj na iných školách sa prihlásilo do krúžku cca 15 detí viacerých vekových kategórií. Pribudli hlavne mladšie ročníky 6-7 ročný drobci. Zo „starej“ zostavy zostal Matúš Tinák s Terezkou a potom sa pridal aj Filip.

Dali sme sa znovu do práce a z toho množstva nových adeptov lezenia sa začal kryštalizovať tým ktorý by mohol ísť aj na preteky. Postupom času sa aj ukázali výkonnostné rozdiely a potreba rozšíriť termíny tréningov na 3 do týždňa. Ukázalo sa to ako veľmi dobrý ťah hlavne kvôli rozdielom vo výkonnosti.  Oproti minulému roku som mohol počítať z väčším tímom, ktorý mal predpoklady ísť na preteky. Zostava sa nakoniec vykryštalizovala v zložení Filip, Matúš, Erik a Paťko. Po novom roku k nám pribudli dve šikovné sestry Sára a Laura Šuhalové, ktoré veľmi rýchlo začali napredovať, hlavne Sára.

Preteková sezóna začala už marci 19-teho pretekmi v Košiciach. Tam sme sa nezúčastnili kvôli vzdialenosti, ale už na ďalších pretekoch v Handlovej sme obsadili dve kategórie U10 a U12.

Prvé tohto ročné preteky.

Po minuloročnom prvom pretekovom roku sa „trochu“ zmenilo zloženie ašpirantov na lezenie v horolezeckom krúžku. Pozitívne je, že pribudli deti a máme v tíme aj šikovné dievčatá, ale zostal len jeden statočný z minulého roku, Matúš. Potom sa k nemu pridal aj Filip.

Takže začiatok školského roku sa niesol v rozbiehaní nových adeptov, ktorých pribudlo zo 15 nových  lezúňov. Postupne sa kryštalizovali tí šikovnejší a znovu som začal uvažovať nad možnosťou vyskúšať si s deckami preteky. Zostava sa začala kryštalizovať celkom zaujímavo, schopných lezcov na preteky pribudlo a tým sa črtal v zložení dvoch lezcov v kategórii U10 a dvoch v kategórii U12. Nakoniec sme v sobotu 21. mája vyrazili v polovičnej zostave. K Matúšovi Tinákovi pribudol šikovný Paťko Šteiner.

V tejto zostave sme dorazili do Handlovej, podporný tým tvorili Paťkovi rodičia, ktorý si urobili výlet s pokračovaním do Bojníc .

Po prezentácii som sa išiel pozrieť na stenu, ktorá sa oproti minulému roku nijako nezmenila, len súťažných ciest pribudlo. Každá kategória mala tri kvalifikačné cesty ktoré určili finálovú šesticu. Pravidlá boli jasné, organizátori nám predliezli cesty a mohlo sa začať pretekať.

O 10-tej to celé vypuklo, chalani si pozreli cesty a určili sme si poradie ciest akým budeme liezť.  Chalani pekne zabojovali v každej ceste, bolo vidno že chcú, len ešte tento rok nám chýbala prax na veľkej stene čo sa aj prejavilo vo vytrvalosti. Nakoniec sa obaja umiestnili vo svojej kategórii na ôsmom mieste, čo nebolo vzhľadom na konkurenciu vôbec zlé, navyše keď Paťko lezie od novembra minulého roku. Tento rok bolo finálové vyvrcholenie pretekov bez našej účasti. V každej kategórii sa zvýšila konkurencia veď v kategórii chlapcov U10 bolo až 12 pretekárov, kým minulý rok štyria. Je poznať že o lezenie je stále väčší záujem.

Určite popracujeme  na veciach ktoré nás zabrzdili v lepšom výsledku a na MSR o tri týždne zabojujeme o lepšie umiestnenie.

Hore zdar!