Futbalové súťaže – Školský pohár SFZ a Mc Donald´ s Cup

V apríli a v máji prebiehali základné a okresné kolá futbalových turnajov žiakov ZŠ – Školský pohár SFZ a Mc Donald“s Cup , na ktorých štartovali aj družstvá žiakov našej školy a počínali si na nich úspešne.
 
MC Donald“s Cup
Naše družstvo v zložení : Adam Gáfrik,Lukáš Galko, Matúš Hrubý,Tomáš Jakubík, Simona Jakubíková, Žofia Lukyová,Michal Palkovič,Jakub Poláčik, Tobiáš Švaral, Tomáš Ivanov,Tobias Bôžik 21.apríla  2023 zvíťazilo v základnom kole po výhrach nad  ZŠ pri Podlužianke Levice 9:1 a nad ZŠ Pohronský Ruskov 9:0. Okresné finále sa konalo na štadióne v Leviciach za účasti 6-tich víťazov základných kôl. Naše družstvo v skupine B vyhralo postupne nad Vi.ZŠ Levice 6:1 a nad ZŠ Hronské Kľačany 6:0.Vo finálovom zápase zvíťazilo nad II.ZŠ Levice 8:3 a stalo sa víťazom okresného finále. Naše družstvo bude reprezentovať náš okres na krajskom kole , ktoré bude 17.mája 2023 v Nitre.
 
Školský pohrár SFZ
Naša škola organizovala 13.apríla základné kolo turnaja Školský pohár SFZ.
Družstvo chlapcov v zložení:Martin Palkovič, Jakub Kaszanyoczký,Samuel Valkovič,Michal Čereš,Adam Štiber,Peter Kapec,Alex Solgay,Dominik Foťko,Branislav Berkeš, Richard Belický po víťazstvách nad VI.ZŠ Levice a nad ZŠ Bátovce prehralo v zápase o prvenstvo s V.ZŠ Levice a obsadilo konečné 2.miesto v základnom kole.
Družstvo dievčat v zostave:Zuzana Bednáriková,Nina Behulová,Ema Gombíková,Lilien Gyenesová,Nela Chujacová,Victoria Kováčová,Stella Parobková,Viktória Pástorová a Zoja Šebová po víťazsvách nad VI.ZŠ Levice 3:2 a V.ZŠ Levice 5:1 obsadilo 1.miesto a postúpilo do okresného kola , ktoré sa uskutočnilo na štadióne v Leviciach 27.apríla. Aj o okresnom kole dievčatá zvíťazili , keď v skupine A zvíťazili nad VI.ZŠ Levice 2:1 a nad ZŠ Tlmače 4:3. Vo finále vyhrali nad II.ZŠ Levice 4:2 a vybojovali si postup do  krajského kola , ktoré sa bude konať znova na štadióne v Leviciach  16.mája.
Všetkým chlapcom a dievčatám gratulujem k úspechom a ďakujem im za vzornú  reprezentáciu školy.

Tréner Milan Bridiš