Duchovná obnova zamestnancov školy

Pred jarnými prázdninami sa konala zvyčajná duchovná obnova zamestnancov školy. Tentokrát však nešlo o obnovu v priestoroch školy, ale prežili sme ju v Taliansku – v mestách Assisi a Rím.

Našou prvou zastávkou bolo malebné mestečko Assisi, kde sme navštívili Bazilika sv. Františka z Assisi, a čas poobede sme využili na túlanie sa úzkymi uličkami, na taliansku kávu a sladké dezerty.

Ďalšie dni sme strávili v Ríme – program bol veľmi bohatý a nabitý. Naším cieľom boli všetky známe turistické atrakcie, kostoly a baziliky, ale tiež nasávanie atmosféry jarného Ríma. Postupne sme navštívili Lateránsku baziliku, Baziliku sv. Klementa, Sv. schody, Koloseum, Forum Romanum, Fontánu Di Trevi, Baziliku sv. Pavla za hradbami a Baziliku Santa Maria Maggorie.  

V nedeľu sme sa vo Vatikáne tiež zúčastnili modlitby Anjel Pána spolu s pápežom.

Každodennou súčasťou nášho programu bola aj sv. omša – vždy v inom kostole v rámci Ríma. Okrem týchto vecí bolo pridanou hodnotou tejto obnovy aj upevňovanie kolegiálnych vzťahov, resp. priestor na vytvorenie nových vzťahov a vzájomné sa spoznanie.

Všetci zúčastnení odchádzali od autobusu veľmi spokojní, plní nových úžasných zážitkov a povzbudení do ďalších dní.