Deň matiek IX.B

Je tu druhá májová nedeľa, deň, ktorý je venovaný krásnemu sviatku, keď si pripomíname dôležitého človeka, ktorého všetci nosíme v srdci,  ktorý nás sprevádza po celý život.

Mama slovo kratučké, milé, láskavé. Slovo, ktoré sa každé batoľa naučí vysloviť ako prvé. Je ospievané v poézii, zhmotnené v umení a navždy zachované v každom srdci.

Mama – to je láska sama, je to láska, ktorá nás sprevádza celým životom. Je nevýslovne trpezlivá, chápavá, milá a obetavá. Naša mama, ktorá nám ofúkava naše boliestky, ktorá sa teší z našich úspechov, ktorá sa trápi pre naše starosti, a to aj dnes, keď sme už dávno vyrástli z detských dupačiek…

V tomto náročnom období ste to práve vy, mamy, ktoré svoje rodiny spájate a robíte súdržnejšími, možno je práve teraz viac času na spoločné rozhovory, a tým aj viac času na spoznanie radostí, ale aj starostí svojich blízkych.

Deň matiek je príležitosťou poďakovať vám za všetku tú vrelú lásku, za nehu a starostlivosť, ktorou každá matka zahrňuje svoje deti, za opateru,  nekonečnú trpezlivosť a obetavosť.                   

VYZNANIE

       Sprevádzala ma pri mojich prvých krokoch, čo sa, samozrejme, nezaobišlo bez množstva pádov a odretých kolien. Je mojím slnkom, ktoré dokáže prežiariť aj najtemnejšie stránky môjho života. Je mojou silou,  keď strácam odvahu. Bola mojím hlasom, keď som nemohla hovoriť. Pripomína  mi, že život je cesta plná prekážok. Treba ním kráčať krok za krokom. Každý krok predstavuje nejakého človeka, stretnutie, udalosť. Jej rady sa stávajú balzamom pre moju dušu.

       Tento svet skrýva veľa divov. Boh nám umožňuje pozerať sa na nádherné veci, no nič sa nevyrovná kráse matkiných rúk. Sú to tie ruky, ktoré ma tak  láskyplne kŕmili, kúpali, obliekali, pohládzali, tešili… a hlavne, ktoré sa tak často spájali k modlitbe.

     Vezmem jej ruky do svojich, bozkám ich so slzami v očiach a poviem jej, že sú to tie najkrajšie ruky, aké som kedy videla. Boh sám mi pripravil túto chvíľu, aby som pochopila,  aký cenný a nevyčísliteľný dar je láskyplná a obetujúca sa náruč matkina. A tak sa modlím, aby raz aj moje ruky a moje srdce boli také isté.

Môj svet je lepším miestom vďaka TEBE.      

 Ďakujem mamička….

Žiaci IX.B