Medzinárodný deň knižníc

Školská knižnica – pre niekoho obľúbené miesto, pre niektorých menej,  pre niekoho stále neprebádané územie.  Aj tak je však dôležitou súčasťou našej školy a nášho vzdelávania. Nenájdeme v nej totiž len romány a detektívky, ale aj mnoho iných kníh. A práve o tom sme sa presvedčili na Deň knižníc.

Piataci si z knižnice požičali encyklopédie a študovali vesmír a fyzikálne zákony. Šiestaci sa venovali klimatickým zmenám a možným dopadom na našu planétu.

Knihou receptov sa inšpirovala 7.A a pripravila výborné čokoládové muffiny a lahodnú smotanovú tortu. 7.B si zo školskej knižnice požičala knihu pokusov a vyskúšali si ich v praxi.  9.A sa ponorila do príbehu Jane Austinovej – Pýcha a predsudok v anglickom jazyku. Ľudské práva a ústavu skúmali žiaci 9.B. Vo všetkých triedach nám žiaci ukázali snahu a šikovnosť a výsledkom boli nápadité projekty.

Dúfame, že Deň knižníc oslovil našich žiakov natoľko, že častejšie navštívia školskú knižnicu, a zároveň obohatia svoje vlastné knižnice o nové knihy.